امروز
گروه خبري : رویدا های خبری
تاريخ انتشار : 1398/02/30 - 11:30 كد :103
کاربرد سوله
کاربری و کاربرد سوله : با توجه به افزایش گسترش ساخت سوله ها , شاید شما مخاطب گرامی تا کنون با این سوال مواجه شده باشید که کاربری سوله ها چیست ؟ و چه عاملی باعث رواج کاربرد سوله ها شده است . برای رسیدن به جواب؛ در ادامه ی این مطلب ما را همراهی نمایید.
 
کاربرد سوله
 
کاربرد سوله
 
ساخت و استفاده از سوله ها به دلایلی مانند کاهش هزینه ی تولید سریع بودن در زمان ساخت و منسجم بودن سازه ، در کنار تنوع در کاربری و تولیدشان , نسبت به ساختمان سازی ها ، از زمان های گذشته ؛ همگام با کشورهای مختلف ؛ در ایران نیز با تولید سه نوع تیر ورقی – یو بی ام و خرپایی ؛ گسترش پیدا کرده است .
 
تنوع کاربرد سوله ها :
از سوله ها می توان در کاربرد های صنعتی و غیر صنعتی بهره برداری کرد و برای ساخت مکان هایی که عمدتا وسیع و سرپوشیده هستند ؛ از آن ها کمک گرفت .
 
به عنوان نمونه تعدادی از کاربری سوله ها در حوزه ی غیر صنعتی ، به ساخت سالن های ورزشی , تالارها , سالن های همایش  , بیمارستان ها , مدارس ,سالن های کنفرانی , مراکز خرید , امکان مذهبی , کمپ های نظامی و …
 
کاربرد سوله - سوله هلالی
 
کاربری و کاربرد سوله ها در موارد صنعتی
 
را نیز در حوزه ی ساخت مرغداری ها – مراکز پرورش دام – کارخانه ها – کارگاه ها –تعمیرگاه ها – نمایشگاه ها – انبارهای توزیع و سردخانه های صنعتی , نظامی  … می توان نام برد .
 
هر کدام از این مکان ها نام برده در بالا ؛ به جهت استاندارد در بهره برداری ، نوع خاصی از سازه ها را نیاز دارند و به عنوان مثال نمی توان برای ساخت تمامی آن ها نوع خاصی از سوله ، مثلا یو بی ام را توصیه کرد . بلکه برای تولید آن ها بایستی به نوع کاربری که قرار است در آن مکان اتفاق بیفتد توجه شود و براساس محاسبات و استانداردهای محل مورد نیاز سوله را طراحی کرده و ساخت .
 
کاربرد سوله
 
در سال های اخیر سوله ها کاربرد های زیادی در صنعت پیدا کرده اند , هریک از این سازه های فلزی در شغل ها و حرفه هایی به کار گرفته شده اند و در همین مدت زمان کوتاه توانسته اند جایگاه خوبی را در میان دیگر سازه های فلزی به دست آورن
 کاربری سوله را می توان موارد متعددی عنوان کرد , انواع سوله ها بنا به ویژگی و خصوصیاتی که دارند دارای کاربری های متفاوت هستند به طور مثال لازم است در یک کاربری سوله خرپایی استفاده شود به کار گیری سوله تیرورقی در این موارد هزینه زیادی در پی داشته و انتظار خریدار و کارفرما را نیز برآورده نمی کند .
 
کاربرد سوله - سوله پارکینگ
 
انواع کاربری سوله
برای اینکه با انواع کاربری سوله ها بیش تر آشنا شویم چند مورد از آن ها را در ادامه همین پست شرح خواهیم داد :
 
سوله های ورزشی
دیگر برای احداث یک سالن ورزشی نیازی به ساخت ساختمان های بتنی سنگین و گران قیمت وجود ندارد شما در مدت زمان کوتاهی می توانید یک سوله ورزشی را با ابعاد دلخواه تهیه کنید . کافی است سازه خود را به یک مجموعه سازنده سوله سفارش بدهید خواهید دید که سوله ورزشی در کوتاه ترین زمان ممکن به دستتان خواهد رسید که البته برای اینکه سازه بهترین و بالاتری کیفیت را داشته باشد لازم است آن را از فروشندگان و سازندگانی معتبر تهیه نمایید .
 
ابعاد سوله ورزشی را خریدار تعیین می کند , ارتفاع و متراژ سوله به ابعاد زمینی بستی دارد که قرار است سوله در آن نصب شود و ابعاد دهانه سوله هم با توجه به کاربری آن بزرگ ساخته می شود .
 
کاربرد سوله - کاربری سوله
 
سوله های دامداری
از دیگر کاربری سوله می توان به موارد دامداری و گاوداری اشاره کرد , دامداران برای نگهداری دام های خود احتیاج به یک سرپناه دارند تا از آن ها در برابر گرما و سرما و یا حوادثی چون زلزله و طوفان نگهداری کند سوله ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند می توانند به خوبی از دام و موجودات زنده محافظت کنند .
 
هر کدام از سوله های دامداری بر اساس تعداد دام ها دارای متراژ مختلفی هستند و از آن ه اعلاوه بر نگهداری دام در نگهداری فرآورده و محصولات آن ها هم استفاده می کنند .
 
در کاربری سوله در این موارد لازم است که انواع تجهیزات گرمایش سرمایش و تهویه و روشنایی سوله نصب گردد , تا از وقوع تلفات دام جلوگیری شود و حداکثر استفاده از فضای موجود شود.
 
کاربرد سوله - کاربری سوله
 
سوله های صنعتی
مهم ترین کاربری سوله موارد صنعتی است , در احداث سالن های صنعتی نیاز به سازه هایی مقاوم و مستحکم است که سوله ها توانسته اند به خوبی این نیاز را پوشش دهند .
در سوله های صنعتی , انبار ها و سردخانه های صنعتی از سوله ها استفاده می شود و این به دلیل قابلیت ها و خصوصیات این نوع سازه هاست , این مساله موجب کاهش هزینه های صنعتگر نیز می شود چرا که سوله ها سازه هایی مقرون به صرفه و ارزان قیمت هستند و در موارد زیادی هم کاربرد دارند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ساخت و نصب و پوشش سوله با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید .

تلفن کارخانه :    2249360-0283

تلفن دفترمرکزی : 09372826462

جستجوهای مرتبط 

 

 سوله - ساخت سوله - کارخانه سوله سازی - شرکت سوله سازی - طراحی و ساخت سوله - قیمت ساخت سوله - سوله سازی مدرن - سازه فلزی - نصاب سوله -پوشش سوله - سوله سازی تهران - سوله سازی قزوین - سوله سازی گیلان - سوله سازی مازندران - سوله سازی آبیک- سوله سازی تاکستان - سوله سازی کاسپین - سوله سازی همدان - سوله سازی نظر آباد - سوله سازی زنجان - سوله سازی اصفهان - سوله سازی یزد - سوله سازی لرستان - سوله سازی کردستان - سوله سازی سنندج - سوله سازی تبریز - سوله سازی دماوند - سوله سازی ورامین - سوله سازی فیروزکوه - سوله سازی گرمسار - سوله سازی سمنان - سوله سازی شیراز - سوله سازی - خوزستان - سوله سازی یاسوج - سوله سازی هرمزگان - سوله سازی کرمان - سوله سازی کرمانشاه - سوله سازی ایران – سوله سازان - تلفن سوله سازی -مزایای ساخت سوله تولید کنندگان سوله -

سوله سازی در تهران , سوله سازی در رفسنجان , سوله سازی در قزوین , سوله سازی در کرج , سوله سازی در رشت , سوله سازی در مازندران , سوله سازی در دماوند , سوله سازی در اصفهان , سوله سازی در یزد , سوله سازی در شهرکرد , سوله سازی در سنندج  , سوله سازی در خوزستان  , سوله سازی در اردبیل , سوله سازی در تبریز

you tube linkedin twitter facebook