امروز
گروه خبري : اخبار شرکت
تاريخ انتشار : 1398/03/13 - 10:15 كد :105
ابعاد استاندارد سوله
آیا می دانید ابعاد استاندارد سوله چیست ؟ ما قصد داریم در این مقاله شما را با ابعاد استاندارد سوله آشنا کنیم . گروه سوله سازی پیشرو صنعت سوله با ما همراه باشید .

ابعاد استاندارد سوله

 

اابعاد سوله استاندارد سوله سازی شرکت سوله سازی ساخت سوله

 ابعاد استاندارد سوله 

اقدام به کار سوله سازی امری بسیار حساس و دقیق می باشد که لزوما بایستی به وسیله افراد متخصص در این حوزه انجام بپذیرد.

سوله ها مانند هر سازه ی دیگری باید دارای ابعاد و اندازه هایی باشند که رعایت تمام آن ها در مراحل مختلف الزامی است و در رابطه با اهمیت داشتن این امر می توان گفت که، بدون در نظر داشتن این ابعاد نمی توانیم سازه ای استاندارد را تولید کنیم .

برای ساخت انواع سوله لازم است در مرحله ی ابتدایی هدف، کاربرد و نیاز سوله ها را مشخص نماییم تا بتوانیم از این طریق ابعاد استاندارد سوله را تعیین کنیم.

بنابراین توضیحات می توان گفت که ابعاد هر سوله به گونه ای مشخصا مختص به همان سازه می باشد. اما با این وجود ابعاد استاندارد سوله در حالت کلی، به گونه ای که متناسب برای انواع کاربری ها باشد در ادامه این متن آورده می شود.

اابعاد سوله استاندارد سوله سازی شرکت سوله سازی ساخت سوله

ابعاد استاندارد سوله در طول و عرض و ارتفاع و شیب

به طور کلی طول سوله نباید بیش از ۹۰متر باشد و فاصله ی تعیین شده برای تیرها و ستون های آن ها بین ۶تا ۹متر در نظر گرفته شده است که معمول این فاصله ها در سازه های ایرانی ۶متری هستند.

معمول ترین ابعادی که برای ساخت دهانه ها در عرض سوله به کار می رود؛ ۲۰تا ۳۵متر است که رعایت آن باعث ایجاد بهینه ترین دهانه ها خواهد شد.

سومین فاکتور از ابعاد استاندارد سوله میزان ارتفاع آن می باشد. حداقل میزان ارتفاع ۴متر و حداکثر آن ۲۵متر در این سازه ها برآورد شده است که البته بهترین ابعاد مورد استفاده برای ارتفاع، مابین ۶تا ۱۲متر در نظر گرفته می شود.

آیتم مهم دیگری که در مبحث ابعاد استاندارد سوله بایستی مورد توجه قرار بگیرد، اندازه ی شیب سقف سوله می باشد.

شیب استاندارد سوله ها بین ۱۰تا ۳درصد می باشد . رابطه ی میان دهانه و شیب سوله رابطه ای معکوس می باشد به این معنا که هر چقدر دهانه ی سوله بزرگتر باشد میزان شیب کمتر است و در مقابل هرچقدر ابعاد دهانه کوچکتر باشد، شیب سوله بیشتر می شود

اابعاد سوله استاندارد سوله سازی شرکت سوله سازی ساخت سوله

مشخصات سوله استاندارد

برای ساخت سوله می بایست ابتدا هدف و کاربری سوله را مشخص نمود. پس از مشخص کردن کاربرد و هدف از ساخت سوله می بایست استاندارد های سوله را مشخص نمود چرا که این استاندارد ها در ساخت و طراحی انواع سوله بسیار مهم بوده و نقش تعیین کننده ای را دارا می باشد.

ابعاد سوله ی استاندارد

سوله ای که بر اساس استاندارد های مشخصی ساخته می شود دارای ابعادی استاندارد نیز می باشد. ابعاد استاندارد در ساخت سوله باعث می شود در هزینه ی ان نیز اثر گذاشته و اقتصادی تر باشد. به طور کلی ابعاد استاندارد سوله برای اهن مصرفی و یا تناژ اسکلت بندی در حدود ۳۰تا ۵۰کیلوگرم بر متر مربع می باشد. اهن مصرفی با توجه به شرایط اب و هوایی منطقه ممکن است متفاوت باشد.

مشخصات سوله استاندارد

طول سوله استاندارد

سازه ی سوله معمولا شامل ستون و تیر هایی می باشد فاصله ی قانونی برای این تجهیزات معمولا بین ۶تا ۹متر می باشد. طول استاندارد یک سوله معمولا در حدود ۹۰متر می باشد. لازم به ذکر است که طول سوله در تاثیرات دمایی اثر گذار می باشد و هر چه طول ان بیشتر باشد معمولا تغییرات دمایی تاثیر بیشتری بر استحکام ان می گذارد.

اابعاد سوله استاندارد سوله سازی شرکت سوله سازی ساخت سوله

عرض سوله استاندارد

عرض سوله عامل تعیین کننده ی دیگری در استاندارد بودن ان می باشد. به طور کلی عرض دهانه ی سوله در حدود ۲۰تا ۳۵متر می باشد. طول دهانه در میزان اهن مصرفی نیز اثر گذار می باشد به این منظور که شما برای دهانه ای با عرض ۱۵متر اهن کم تری نسبت به دهانه ی ۲۰متری مصرف خواهید کرد.

ارتفاع سوله ی استاندارد

ارتفاع سوله عامل تاثیر گذار دیگر در هزینه و اهن های مصرفی می باشد. این ارتفاع در سوله های استاندارد معمولا در حدود ۴تا ۲۵متر می باشد که ارتفاع متداول ان معمولا ۶تا ۱۲متر است.

شب سوله استاندارد

شیب سوله ی استاندارد بستگی به محدوده ی دهانه دارد که معمولا بین ۱۰تا ۳۰درصد می باشد. شما در سوله هایی با دهانه ی کوچک تر معمولا از شیب ۲۰در صد و یا ۱۵درصد می بایست استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ساخت و نصب و پوشش سوله و سازه با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید .

تلفن کارخانه : 2249360-0283


تلفن دفترمرکزی : 09372826462

 

لینک های مفید سوله 

 سوله - ساخت سوله - کارخانه سوله سازی - شرکت سوله سازی - طراحی و ساخت سوله - قیمت ساخت سوله - سوله سازی مدرن - سازه فلزی - نصاب سوله -پوشش سوله - سوله سازی تهران - سوله سازی قزوین - سوله سازی گیلان - سوله سازی مازندران - سوله سازی آبیک- سوله سازی تاکستان - سوله سازی کاسپین - سوله سازی همدان - سوله سازی نظر آباد - سوله سازی زنجان - سوله سازی اصفهان - سوله سازی یزد - سوله سازی لرستان - سوله سازی کردستان - سوله سازی سنندج - سوله سازی تبریز - سوله سازی دماوند - سوله سازی ورامین - سوله سازی فیروزکوه - سوله سازی گرمسار - سوله سازی سمنان - سوله سازی شیراز - سوله سازی - خوزستان - سوله سازی یاسوج - سوله سازی هرمزگان - سوله سازی کرمان - سوله سازی کرمانشاه - سوله سازی ایران – سوله سازان - تلفن سوله سازی -مزایای ساخت سوله تولید کنندگان سوله -

 
you tube linkedin twitter facebook