امروز
تاريخ انتشار : 1398/05/30 - 15:34 كد :111
ساخت سوله و اسکلت شهرصنعتی قزوین
ساخت سوله و اسکلت در شهر صنعتی قزوین سازه فلزی فولاد بعنوان ماده ای با مشخصات خاص و منحصر بفرد ، مدتهاست در ساخت ساختمانهای دنیا کاربرد دارد. قابلیت اجرای دقیق ، رفتار سازه ای معین ، نسبت مقاومت به وزن مناسب ، در کنار امکان اجرای سریع سازه های فولادی همراه با جزئیات و ظرافت های معماری ، فولاد را بعنوان مصالحی منحصر بفرد و ارزان قیمت در پروژه های ساختمانی مطرح نموده است.
 
ساخت سوله و اسکلت شهرصنعتی قزوین
 
 
سوله چيست؟         
سوله به سازه ای با سقف شيب دار گفته می ­شود که از جزئيات ذيل تشکيل گرديده است
ستون،رفتر، پرلين، استرات،وال پست،بادبند ،سگراد ،سينه بند ،پيچ و مهره  ،سايبان
سوله به دليل کاربرد عمدتاً صنعتي از نظر طراحي با ساير سازه ها متفاوت است خصوصاً آنکه قاب ها در اين نوع سازه ها کاملا متفاوت بوده و داراي شيب مي باشند و دهانه­ ها نيز نسبت به ساير سازه ها بزرگتر است. به دليل بزرگ بودن ابعاد تيرها و ستون ها، جهت ساخت سوله نمي ­توان از پروفيل­ های موجود در بازار استفاده نمود و بايد اقدام به خرید ورق وساخت سوله کرد که اصطلاحاً به نوع ساخت آن تير ورق مي گويند .
 
ساخت سوله و اسکلت شهرصنعتی قزوین
 
ساخت سوله و اسکلت در شهر صنعتی قزوین
 
طراحي سوله 
امر طراحي سوله کاريست تخصصی و بسيار دقيق، فاکتورهاي مهمی در طراحي دخيل هستند که بي­ توجهی به آنها مي­ تواند هم هزينه­ گزافي را به سازنده تحميل کند که صرفه­ اقتصادي را زير سوال مي­ برد و هم ممکن است نتيجه­ معکوس داده و استحکام و پايداری سازه را تضعيف نمايد وموجب ایجاد حوادث جبران ناپذیر گردد.
 
 
مونتاژ سوله
جان و بال قطعات بعد از سوراخکاری احتمالی و تسمه سازی به قسمت مونتاژ سوله وارد می شود و قطعات طبق نقشه ها مونتاژ شده و آماده ی جوش اولیه می شوند. قبل ازمونتاژ درصورت شکلاتی بودن یا انحنای قطعات قطعه ورق را با دستگاه گرمکن صاف و به حالت اولیه برمی گردانند سپس جهت مونتاژ داخل قالب قرار می دهند.
گونیایی قطعات و رعایت طول در نظر گرفته شده جهت یک قطعه به طور خاص پشت به پشت رفترها-بلندی و کوتاهی بال و جان-رعایت کردن آکس- نیروهایی با دانش فنی و قابلیت بالا جهت مونتاژ-قرارداشتن قطعات در موقعیت مناسب-رعایت پخسازی و کونیک سر بالهاو قسمتهایی که جوش نفوذی برای آنها دیده شد از نکات الزامی در مونتاژ یک قطعه است.قالب کار متحرک و قابل تنظیم است تا توانایی ساخت تمامی قطعات با هر نوع شکلی را داشته باشد مانند قطعات قوسی و زاویه دار.
 
ساخت سوله و اسکلت شهرصنعتی قزوین
 
ساخت سوله و اسکلت در شهرک صنعتی قزوین
 
براي طراحی يک سوله اطلاعات زير مطلوب است
 
 1-  بار برف، بار باد و بار نامتقارن
 3- مقاومت خاک منطقه موردنظر
 4- طول دهانه عرضي
 5- طول دهانه هاي طولي و تعداد قاب هاي طولي در نظر گرفته شده
 6- آيا جرثقيل در طراحي سوله در نظر گرفته شود يا خير ؟(بله:محاسبه بار دینامیکی جرثقیل)
 7- پوشش مورد نظر سقف
 8- نیروی زلزله
 
تمیزکاری و رنگ درکارخانه 
در مرحله نظافت و تمیز کاری قطعات به طور کامل زنگزدایی شده و از اسپترها و چربی های احتمالی و غبار جهت رنگ آمیزی پاک خواهند شد تا قطعات آماده ی حمل و نصب شوند. نوع رنگ هر پروژه با توجه به در خواست کارفرمای محترم و نوع آب و هوای منطقه ای که پروژه در آن احداث می شود می تواند رنگ زینکرومات، اپوکسی و یا الکیدی باشد که هرکدام طبق مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ایران ضخامت و استاندارد خاص خود را دارند.
 
facebook twitter linkedin you tube