امروز
گروه خبري : اخبار شرکت
تاريخ انتشار : 1396/10/25 - 9::17 كد :77
سوله سازی و اسکلت فلزی
از زمان ولحظه درخواست ساخت سوله و سازه از سوی مشتری تا زمان نصب هیچ سیستم ساخت و ساز دیگری با سیستم سازه های فولادی پیش ساخته از لحاظ صرفه اقتصادی ، انعطاف پذیری، سرعت ساخت و نصب قا بل مقایسه نیست .

 سوله چیست؟

سوله به عنوان سازه ای با قابلیت های کاربری گوناگون ، یکی از اساسی ترین موارد جهت امر تولید و یا مراحل قبل و یا بعد از آن می باشد تا در داخل آن کلیه امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی مراحل تولید را به انجام برسانند . آنچه از دیر باز در کشور ما مرسوم است که سوله به عنوان سرپناهی ساده بوده و کاملا" از فعالیت های آینده که قرار است درون آن صورت پذیرد جدا و منفک است .

زمینه های فعالیت:

1- سازه های مسکونی

2- سوله های صنعتی

3- ساختمان های تجاری و اداری

4- ساختمان های فرهنگی و ورزشی

5- سازه های خاص مانند فضاکار (Space Frame) و پارچه ای

6- اجرای پوشش کامل سوله با ساندویچ پانل مجتمع صنعتی ماموت - پلی کربنات و با توری ورق گالوانیزه -آلومینیو م-پشم شیشه -پشم سنگ

مزایای استفاده از سازه ال اس اف

وزن سبک ،حمل و نقل آسان ،کاهش هزینه و زمان حمل و نقل  قابلیت نصب سـازه  با سرعت بالا و کمترین زمان ممکن کاهش هزینه انرژی و عایق بندی صدا و دما توسط مصالح نوین مقاومت مطلوب در برابر زلزله تا 8 ریشتر و وزش باد, مقاومت در برابر آتش سوزی صرفه جویی در مصرف انرژی مقاومت سازه دربرابر رطوبت و نم قابلیت جابجایی سازه به مکان های دیگر با کمترین اتلاف مصالح کاهش استفاده از جرثقیل و ماشین آلات سنگین به لحاظ وزن سبک پانل ها و اسکلت سازه مقاومت در برابر شرایط بد جوی و دوام بالا در برابر خوردگی و اکسیداسیون و زنگ زدگی ایجاد محیط کارگاهی فاقد نخاله و دور ریز و هدر رفت مصالح کاهش هزینه های زمان ساخت و دستمزد سازگار بودن سازه شرایط آب ‏و هوای گوناگون در اقلیم های متفاوتد.

قسمتهای مختلف ساختمان اسکلت فلزی جوشی –پیچ مهره ای  در پیشرو صنعت سوله

پی و فنداسیون ( فونداسیون)

ستون

تیر

تیرهای فرعی ( تیرچه

پله

بادبند

سقف

برخی از  مزایای سازه های فلزی:

مقاومت زیاد

مقاومت قطعات فلزی بسیار زیاد وبالا  بوده و نسبت مقاومت به وزن از مصالح بتن بزرگتر است،  این امر در دهانه های بزرگ سوله ها بخصوص قوسی شکل و ساختمان های مرتفع ، خصوصاً ساختمان هایی که بر زمین های سست قرار می گیرند دارای اهمیت فراوان می باشد.
 

خواص یکنواخت

فلز در کارخانجات تولیدی بزرگ تحت نظارت دقیق تهیه می شود و به یکنواخت بودن خواص آن می توان اطمینان کرد و خواص آن بر خلاف بتن با عوامل خارجی تحت تأثیر قرار نمی گیرد .  اطمینان در یکنواختی خواص مصالح، در انتخاب ضریب اطمینان کوچک تاثیر گذار است،  که خود صرفه جویی در مصرف مصالح را به دنبال دارد .
   

دوام

دوام فولاد بسیار عالی و خوب است، چنانچه در نگهداری ساختمانهای فلزی دقت لازم به عمل آید،  برای مدت طولانی قابل بهره برداری  واستفاده خواهند بود .
 

خواص ارتجاعی

خواص مفروض ارتجاعی وکشیدگی  فولاد با تقریب بسیار خوبی مصداق عملی دارد ، فولاد تا تنشهای بزرگ از قانون هوک به خوبی پیروی می نماید، مثلاً می توان ممان اینرسی یک مقطع فولادی را با اطمینان در محاسبات وارد نمود ، حال اینکه در مورد مقاطع بتنی ارقام مربوطه چندان معین و قابل اطمینان نمی باشند .

اطلاعات تماس

phone

کارشناس فنی  : 09372826462

phone

تلفن کارخانه : 2249360-0283

home

ایمیل: info@soolepishro.ir

سوله سازی و اسکلت فلزی

you tube linkedin twitter facebook