امروز
گروه خبري : اخبار شرکت
تاريخ انتشار : 1397/3/21 - 14:10 كد :81
ساخت سوله و اسکلت در تهران
ساخت سوله و اسکلت در تهران سازه فلزی فولاد بعنوان ماده ای با مشخصات خاص و منحصر بفرد ، مدتهاست در ساخت ساختمانهای دنیا کاربرد دارد. قابلیت اجرای دقیق ، رفتار سازه ای معین ، نسبت مقاومت به وزن مناسب ، در کنار امکان اجرای سریع سازه های فولادی همراه با جزئیات و ظرافت های معماری ، فولاد را بعنوان مصالحی منحصر بفرد و ارزان قیمت در پروژه های ساختمانی مطرح نموده است.
 
 

سوله چيست؟         

سوله به سازه ای با سقف شيب دار گفته می ­شود که از جزئيات ذيل تشکيل گرديده است:
ستون،رفتر، پرلين، استرات،وال پست،بادبند ،سگراد ،سينه بند ،پيچ و مهره  ،سايبان
سوله به دليل کاربرد عمدتاً صنعتي از نظر طراحي با ساير سازه ها متفاوت است خصوصاً آنکه قاب ها در اين نوع سازه ها کاملا متفاوت بوده و داراي شيب مي باشند و دهانه­ ها نيز نسبت به ساير سازه ها بزرگتر است. به دليل بزرگ بودن ابعاد تيرها و ستون ها، جهت ساخت سوله نمي ­توان از پروفيل­ های موجود در بازار استفاده نمود و بايد اقدام به خرید ورق وساخت سوله کرد که اصطلاحاً به نوع ساخت آن تير ورق مي گويند .

مونتاژ سوله:

جان و بال قطعات بعد از سوراخکاری احتمالی و تسمه سازی به قسمت مونتاژ وارد می شود و قطعات طبق نقشه ها مونتاژ شده و آماده ی جوش اولیه می شوند. قبل ازمونتاژ درصورت شکلاتی بودن یا انحنای قطعات قطعه ورق را با دستگاه گرمکن صاف و به حالت اولیه برمی گردانند سپس جهت مونتاژ داخل قالب قرار می دهند.
گونیایی قطعات و رعایت طول در نظر گرفته شده جهت یک قطعه به طور خاص پشت به پشت رفترها-بلندی و کوتاهی بال و جان-رعایت کردن آکس- نیروهایی با دانش فنی و قابلیت بالا جهت مونتاژ-قرارداشتن قطعات در موقعیت مناسب-رعایت پخسازی و کونیک سر بالهاو قسمتهایی که جوش نفوذی برای آنها دیده شد از نکات الزامی در مونتاژ یک قطعه است.قالب کار متحرک و قابل تنظیم است تا توانایی ساخت تمامی قطعات با هر نوع شکلی را داشته باشد مانند قطعات قوسی و زاویه دار
.

طراحي سوله :

امر طراحي سوله کاريست تخصصی و بسيار دقيق، فاکتورهاي مهمی در طراحي دخيل هستند که بي­ توجهی به آنها مي­ تواند هم هزينه­ گزافي را به سازنده تحميل کند که صرفه­ اقتصادي را زير سوال مي­ برد و هم ممکن است نتيجه­ معکوس داده و استحکام و پايداری سازه را تضعيف نمايد وموجب ایجاد حوادث جبران ناپذیر گردد. براي طراحی يک سوله اطلاعات زير مطلوب است:

 1- بار برف، بار باد و بار نامتقارن
 2- ارتفاع جانبي سوله
 3-مقاومت خاک منطقه موردنظر
 4-طول دهانه عرضي
 5-طول دهانه هاي طولي و تعداد قاب هاي طولي در نظر گرفته شده
 6- آيا جرثقيل در طراحي سوله در نظر گرفته شود يا خير ؟(بله:محاسبه بار دینامیکی جرثقیل)
 7-پوشش مورد نظر سقف
 8-نیروی زلزله

تمیزکاری و رنگ درکارخانه :

در مرحله نظافت و تمیز کاری قطعات به طور کامل زنگزدایی شده و از اسپترها و چربی های احتمالی و غبار جهت رنگ آمیزی پاک خواهند شد تا قطعات آماده ی حمل و نصب شوند. نوع رنگ هر پروژه با توجه به در خواست کارفرمای محترم و نوع آب و هوای منطقه ای که پروژه در آن احداث می شود می تواند رنگ زینکرومات، اپوکسی و یا الکیدی باشد که هرکدام طبق مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ایران ضخامت و استاندارد خاص خود را دارند.

اطلاعات تماس

phone

کارشناس فنی  : 09372826462

phone

تلفن کارخانه : 2249360-0283

home

ایمیل: info@soolepishro.ir

 

you tube linkedin twitter facebook